تقویت ۲۸۱ واحدی شاخص کل بورس/ مهار بازار سهام در دست گروه فلزات و معدن

شناسهٔ خبر: 052D3F9F -
معامله‌گران بورس تهران امروز با رنج شدن قیمت سهام در شیب صعودی برای اغلب نمادهای گروه‌های فلزات اساسی و معدنی‌ها شاهد معاملاتی پرحجم در تالار شیشه‌ای بودند.

به گزارش هاناخبر ،

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 14 شهریور ماه 96 با افزایش 281 واحدی روی رقم 83 هزار و 733 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 20 واحدی عدد 17 هزار و 688 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 392 واحدی به رقم  91 هزار و 833  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش 286 واحدی به رقم  58 هزار و 600  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 130 واحدی عدد  182 هزار و 894  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش یک واحدی  به رقم 951 واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با 102 واحد، فولاد مبارکه با 52 واحد و صنعتی و معدنی گل گهر با 46 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با 9 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 8 واحد و فولاد خراسان با 7 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 210 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 610  میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 44 هزار و 472  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع خاک چینی ایران، کشت و صنعت پیاذر، کاشی صدف سرام استقلال آباده، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی و رویش لوتوس، صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن نارون، بیمه حافظ از سوی ناظر سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ساختمانی اعتمادگستر و اوراق مشارکت شهرداری تبریز و اوراق اجاره سایتل متوقف شدند.

امروز همچنین آگهی نخستین عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب51» برای فردا چهارشنبه از طریق فرابورس منتشر شد.

درعین‌حال امروز پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه آرمانی به تعداد 420 هزار واحد سرمایه‌گذاری به مدت 10 روز کاری در فرابورس آغاز شد.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از 145 میلیون سهم سرمایه‌گذاری دارویی تأمین به ارزش کمتر از 91 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود. درعین‌حال 5 میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق درآمد ثابت امین یکم فردا به ارزش 500 میلیون تومان با معاملات انتقالی مدیریت این صندوق همراه شد.

در بازار مشتقه این بازار نیز کمتر از 145 میلیون برگه اوراق اختیار فروش تبعی سرمایه‌گذاری دارویی تأمین به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان روی صفر تابلو کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی با معاملاتی پرحجم در اغلب نماد معاملاتی شرکت‌های به‌ویژه در گروه‌های بزرگ و شاخص‌ساز بازار مواجه بود که اقبال معامله‌گران اغلب حقیقی برای جمع‌آوری سهام در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها باعث شد تا این گروه مددکار نماگر بورس برای برداشتن گام‌های روبه‌جلو در کانال 83 هزار واحدی باشد.

امروز در گروه مواد و محصولات دارویی نیز تک‌سهم‌های این گروه و عمدتاً تابعه سرمایه‌گذاری البرز با نوسان مثبت به کار خود پایان دادند. گروه پالایشی‌ها اما با تداوم عرضه سهام امروز شاهد معاملاتی متعادل در دامنه نزولی قیمت سهام بود.

در فرابورس نیز آگهی نخستین عرضه اولیه اوراق خزانه «سخاب» در حالی طی روز جاری منتشر شد که دومین عرضه اولیه سال این بازار امروز شاهد واگذاری سهام و کاهش حجم صف خرید آن به حدود یک میلیون سهم، نحوه ارزش‌گذاری سهام هتل پارسیان کوثر اصفهان و فرآیند پذیرش آن از مجموعه شرکت‌های بنیاد مستضعفان با انتقاد برخی معامله‌گران روبرو بوده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =