زمین احداث باغ‌موزه کردستان تامین شد

شناسهٔ خبر: 1177F0B1 -
جانشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: مشکل زمین باغ‌موزه استان حل شده که آن را به عنوان یکی از ضروری‌ترین نیازهای استان در حوزه معرفی مجاهدت‌های این مردم در دوران دفاع مقدس، دنبال خواهیم کرد.

به گزارش هاناخبر ،

رمضان رسولی ظهر در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، مشکل ترافیک در مسیر یادمان شهدای گمنام سنندج را متذکر شد و اظهار کرد: مسیر دسترسی به یادمان بعد از اتوبوسرانی مشکلات جدی دارد که انتظار داریم که هر چه زودتر در راستای رفع مشکلات آن اقدام شود.

وی به وجود بیمارستان ابوعمار در مریوان اشاره کرد و اظهار داشت: این بیمارستان در صورت بازسازی می‌تواند به عنوان یک زائرسرا در اختیار راهیان نور قرار گیرد.

رسولی خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها با وجود اینکه اعتبار مورد نیاز بازسازی این مهم مصوب شده، اما تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی با بیان اینکه مشکل زمین باغ‌موزه استان حل شده است، تصریح کرد: با پیگیری‌های لازم بحث احداث این باغ موزه را به عنوان یکی از ضروری‌ترین نیازهای استان در حوزه معرفی مجاهدت‌های این مردم در دوران دفاع مقدس دنبال خواهیم کرد.

جانشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان به برخی کمبودها در میزبانی از زائران راهیان نور در استان اشاره کرد و گفت: حضور اکیپ بهداشت و درمان در یادمان‌ها نسبت به دوره‌های قبل در سال‌جاری ضعیف است.

وی خاطرنشان کرد: کار اعزام اکیپ‌های بهداشت و درمان توسط بهداشت و درمان انجام می‌شود اما امسال متاسفانه در این مورد ضعیف عمل شده است.

رسولی خواستار فعال‌شدن کمیته‌های راهیان نور در استان شد و افزود: کمیته‌ها باید در جلسات گزارش اقدامات در بحث خدمات‌رسانی به زائران راهیان نور را ارائه کنند.

وی در ادامه از کمبود اعتبارات به عنوان یکی از مشکلات جدی در خدمات‌رسانی به زائران راهیان نور و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این حوزه نام برد و اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه از سرفصل اعتبارات فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصویب شده است که امیدواریم از این محل حوزه راهیان نور استان منتفع شود.

جانشین حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در بحث ایجاد باغ‌موزه در استان کردستان نیز گریزی زد و گفت: استان‌هایی که فاقد باغ موزه هستند براساس برنامه‌ریزی ستاد مرکزی باید صاحب موزه شوند.

به گفته وی، پنج استان مرزی برای احداث باغ موزه هدف‌گذاری شده که متاسفانه با توجه به اینکه در سال 78  ساختمان فعلی حفظ آثار در باشگاه افسران به عنوان مرکز موزه تعریف شده و کد اعتباری گرفته است امروز در جذب اعتبار برای احداث باغ موزه از طریق مرکز با مانع مواجه هستیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 1 =