پیام رییس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

شناسهٔ خبر: 15CB08D9 -
رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه طی پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تبریك گفت.

به گزارش هاناخبر ،

 رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه طی پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تبریك گفت.
متن پیام به شرح زیر است..


 بسمه تعالی
دانشجویان عزیز
 
سال تحصیلی نو را که با ایام حماسه حسینی(ع) و هفته دفاع مقدس همزمان شده است را گرامی داشته و به روح پر فتوح همه شهدای بزرگوار اسلام و ایران درود می فرستم.
 
دوستان عزیز، حضور پر شور شما در انتخابات غرور آفرین ریاست جمهوری در   ۲۹ اردیبهشت ماه، نه تنها رای به کارآمدی و مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی؛ بلکه رای به تداوم و بهبود سیاستهای دولت تدبیر و امید بود. امروز دولت محترم به پیروی از انتظارات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی، تکیه بر درون و ایجاد و تقویت روابط عزتمند با دنیا، پیش تر از گذشته عزم خود را راسخ نموده تا مشکلات گوناگون عرصه های اجتماعی را حل و فصل نماید.
 
اما نکاتی که در این مجال مایلم به آنها اشاره نمایم:
 
۱- به همه دانشجویان بویژه دانشجویان جدیدالورود سلامی گرم و پدرانه می فرستم و از اینکه دانشگاه ارومیه را به عنوان محل تحصیل خویش انتخاب نموده اند تشکر می نمایم.
فرزندانم! دانشگاه ارومیه گرچه در منطقه ای کمتر توسعه یافته در کشور قرار گرفته است ولی با تلاش همکاران، اساتید عالم، کارکنان دلسوز و همت خود دانشجویان توانسته است در سالیان اخیر به موفقیتهای چشمگیری دست پیدا نماید. قرار گرفتن اساتید در لیست های برتر بین المللی و کشوری، موفقیت دانشجویان در مسابقات قرآنی، موفقیت در المپیادهای علمی، دانشجوی نمونه کشوری و قهرمانی در مسابقات ورزشی کشوری و بین المللی تنها مثالهای اندکی از این مجاهدتها در سال گذشته و امسال می باشد. عزیزانم دوران جوانی ومهلت استفاده از این فرصت گرانبهای خدادادی زود گذر و کوتاه می باشد و باید وجه همت اصلی شما در دانشگاه فراگیری علم و معرفت، و سربلندی خانواده های چشم انتظار باشد. آگاه باشید که فطرتهای پاک، ضمایر بی آلایش واحساسات ظریف شما ممکن است مطمع تنگ نظران و سیاست زدگانی باشد که شما را صرفاً برای پیشبرد اهداف دنیوی و کوتاه مدت خود می خواهند  و کاری جز پاشیدن بذر یاس و نامیدی در جامعه ندارند.
 
۲- نکته بعدی اهتمام به نقد سازنده است، اصالتاً هویت دانشجو و دانشگاه تحلیل و نقد امور است و مدیریت دانشگاه طی چند سال گذشته با باز نمودن فضای دانشگاه و هزینه نمودن برای آن، عملاً ثابت کرده که این یک امر تبلیغاتی نبوده بلکه باوری قلبی است. همه دانشجویان و دانشگاهیان با گرایشهای سیاسی در قالبهای شفاف و قانونی آزادند نظرات و راهکارهای تسهیل و بهبود امور دانشگاه را بیان نمایند.
 
جایی که امیر مومنان حضرت علی (ع) می فرماید: « خود را بالاتر از آن نمی دانم که دچار خطا و اشتباه نشوم، و از خطا در کارهایم ایمن نیستم، مگر خداوند مرا کفایت کند» به تبع اولی ما نیز مصون از خطا و اشتباه نیستیم ولی نقد سازنده با تخریب متفاوت است و چه کسی است که متوجه  تفاوت ماهوی ادبیات تخریب و ادبیات نقد نباشد؟!
 
۳- برنامه راهبردی دانشگاه به امضاء مقام عالی وزارت رسیده و جهت اجرا ابلاغ شده است و مدیران دانشگاه مسئول و موظف به اجرای این برنامه هستند. این برنامه به طور کامل محقق نخواهد شد مگر با همدلی و همکاری  اساتید، کارمندان و همه دانشجویان. از اهداف کلان این برنامه:
 کارآفرین تربیت شدن فارغ التحصیلان، تولید دانش فنی، حمایت از تشکیل شرکت های دانش بنیان، ارتقاء دانشگاه به سطح مرجع علمی در زمینه آب و.... می باشد. اقدامات خوبی در این زمینه شروع شده که توسط همکارانم در فرصتی دیگر به تفصیل بیان خواهد شد.
 
۴-  دانشگاه با مدیریت صحیح منابع و اکثرا از عواید داخلی توانست پروژه های عظیم (دانشکده اقتصاد و مدیریت و دانشکده های برق و کامپیوتر و علوم ورزشی) و ساختمان دانشگاه در تهران را که با اهتمام مسئولین قبلی شروع  ولی متوقف مانده بود به اتمام برساند و هم اینک این پروژه ها آماده بهره برداری و افتتاح می باشند.
 
۵-  دانشگاه ارومیه به جهت موقعیت ویژه جغرافیایی خود مامن و مسکن دانشجویانی از اقوام، ادیان و مذاهب مختلف می باشد. این تنوع بی نظیر باید نقطه قوت ما بوده و به آن افتخار نماییم. وحدت، تعامل، برابری و برادری بایستی سرلوحه همه امور باشد. این وحدت و یکپارچکی در عین تنوع به برکت خون شهدای عزیزمان حاصل شده و متاعی بس گرانبها است. یادمان نرود علیرغم این تنوع، همگی ایرانی هستیم و به ایرانی بودمان افتخار می کنیم.
 
در پایان از زحمات اساتید فرهیخته، كارمندان زحمتكش و نیروهای خدوم دانشگاه بخاطر تلاش های بی ادعایشان تشكر میكنم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =