برگزاری ورک شاپ آموزشی جایگاه منظر فرهنگی در توسعه گردشگری کردستان

شناسهٔ خبر: 19B1D59A -
کارگاه آموزشی جایگاه منظر فرهنگی در توسعه گردشگری در روستای دولاب برگزار می شود.

مسئول پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان در گفتگو با خبرنگار هاناخبر گفت: کارگاه آموزشی جایگاه منظر فرهنگی در توسعه گردشگری با حضور دانشجویان و فعالان حوزه گردشگری و میراث فرهنگی کردستان در روستای دولاب برگزار می شود.
 پویا طالب نیا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت توسعه برنامه های آموزشی در حوزه گردشگری در استان کردستان، افزود: پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان در راستای بخشی از رسالت های خود در خصوص معرفی جاذبه های گردشگری منطقه هورامان، دوره های مختلف آموزشی را با حضور دانشجویان و فعالان این عرصه در خود این مناطق به صورت ورکشاپ های آموزشی برگزار کرده است.
طالب نیا با اشاره به مغفول ماندن صنعت گردشگری در منطقه هورامان با توجه به پتانسیل های بی نظیر آن، بر لزوم ورود بخش خصوصی در راستای رونق این صنعت تاکید کرد.
مسئول پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان از ظرفیت های بالای منطقه هورامان برای راه اندازی خانه های بوم گردی روستایی در راستای معرفی فرهنگ و اصالت این مناطق خبر داد و افزود: راه اندازی خانه های بوم گردی با توجه به علاقه گردشگران برای حضور در این مناطق می تواند در مدت زمانی کوتاه سبب کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها شود.
وی گفت: پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان در تازه ترین دوره آموزشی خود ورکشاپ جایگاه منظر فرهنگی در توسعه گردشگری را با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان، فرمانداری شهرستان سنندج، میراث فرهنگی شهرستان سنندج، دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور و بنیاد ایران شناسی برگزار می کند.
مسئول پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان اظهار داشت: از برنامه های جانبی این ورکشاپ یک روزه بازدید از خانه بوم گردی تیشک در روستای دولاب خواهد بود.
طالب نیا گفت: مسابقه عکاسی نیز از طبیعت، بافت و فرهنگ این روستای تاریخی با حضور جمعی از عکاسان کردستانی برگزار خواهد شد.
وی بیان داشت: تقویت گردشگری فرهنگی با توجه به نوع فرهنگ مردم منطقه در راستای رونق گردشگری به صورت جدی مدنظر پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان خواهد بود و در این راستا از ظرفیت های علمی و دانشگاهی موجود در کردستان استفاده خواهیم کرد.
مسئول پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان در پایان گفت: رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از فرهنگ مردم منطقه در حوزه گردشگری همواره مورد تاکید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان می باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 6 =