راهیابی ۴ نمایش از آذربایجان غربی به جشنواره تئاتر سقز/حضور نمایش "له پشت درگا" از بوکان

شناسهٔ خبر: 230E979D -
چهار نمایش صحنه ای از آذربایجان غربی به چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز راه پیدا کرد.

به گزارش هاناخبر ،نمایش های 'عیشا' به نویسندگی تریفه کریمیان و کارگردانی حامد اسماعیل وند و 'درویش عودی' به نویسندگی و کارگردانی رسول بانگین از ارومیه به این جشنواره راه پیدا کرده است.

نمایش 'دوران بی گناهی' به نویسندگی قطب الدین صادقی و کارگردانی امید خاکپور از مهاباد و نمایش 'بیرون پشت در' به نویسندگی 'فولفانگ بورشیرت' و کارگردانی 'رحیم عبدالرحیم زاده' از بوکان نیز به این جشنواره راه پیدا کرده است.

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کردی سقز از ١٦ تا ١٩ آذرماه سال جاری به دبیری 'علیرضا اسماعیلی' در سقز برگزار می شود.

انجمن هنرهای نمایشی شهرستان های ارومیه، خوی، میاندوآب، ماکو، نقده، ماکو، تکاب، مهاباد و بوکان در آذربایجان غربی فعالیت می کنند؛۲۱ گروه نمایشی ثبت شده در آذربایجان غربی وجود دارد و ارومیه با ۶ گروه و خوی با پنج گروه به ترتیب بیشترین گروه های نمایشی ثبت شده در این استان را به خود اختصاص داده اند.

تئاتر به عنوان دماسنج جامعه به چالش های مختلف اجتماعی حساسیت نشان می دهد و اهمیت وجود آن در جامعه به حدی است که تاثیرگذاری اش گاهی از سخنرانی های تربیتی بیشتر است زیرا از یک سو جوانان به هنرهای نمایشی گرایش دارند و از سوی دیگر تاثیرگذاری تئاتر با فراهم سازی زیرساخت ها افزایش می یابد.

به گزارش هاناخبر، نمایش"له پشت درگا" ترجمه نمایشنامه"بیرون پشت در"نوشته"ولفگانگ بورشرت"نمایش‌نامه نویس آلمانی است.

این اثر نمایشی روایتگر زندگی مردانی است که از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده‌اند اما به واسطه شرایط تلخ و دردناکی که پس از جنگ برای آن‌ها به وجود آمده زندگی از کشته شدن در جنگ برایشان تلخ‌تر شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 2 =