برگزاری مرحله استانی دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در سنندج

شناسهٔ خبر: 23B4AE6A -
مرحله استانی دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان امروز پنج شنبه (27 مهر) با شرکت 200 نفر در بخش آقایان و بانوان در 9 رشته در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج آغاز شد.

به گزارش هاناخبر ،

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان در حاشیه برگزاری این رقابت قرآنی اظهار کرد: دوازدهمین جشنواره قرآنی «مدهامّتان» در رشته‌های قرائت (تحقیق)، حفظ کل، حفظ 20 جزء، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه به همت ستاد کانون‌‌های مساجد کشور در دو بخش خواهران و برادران برگزار می‌شود.

کامل گلباغی، از ثبت نام الکترونیکی 526 نفر در مرحله اول این مسابقات خبر داد و افزود: امروز و در مرحله استانی این دوره از مسابقات 68 نفر در بخش قرآئت، اذان، حفظ کل، ترتیل و حفظ 20 جزء و 126 نفر نیز صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه با هم رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره قرانی مدهامتان به مدت 2 روز در سنندج برگزار می‌شود، عنوان کرد: مرحله استانی دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان امروز 27 مهرماه جاری در بخش‌های 9 گانه جشنواره در مجتمع فجر سنندج و در رشته صحت قرائت نماز نیز همزمان با روز جمعه 28 مهر جاری در جمعه در محل امامزاده پیرمحمد سنندج برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان، کشف استعدادهای درخشان قرآنی را مهمترین هدف از برگزاری جشنواره مدهامتان اعلام کرد و افزود: در همین راستا در سال جاری 12 حافظ قرآنی را در بخش خواهران در استان شناسایی کردیم.

این مقام مسئول به بخش خواهران جشنواره نیزاشاره و بیان کرد: مسابقات بخش خواهران نیز شامل چهار رشته قرائت (تحقیق)، صحت قرائت حمد و سوره، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و حفظ کل قرآن است که برگزیدگان رشته حفظ کل به مرحله کشوری مسابقات در خراسان رضوی اعزام می‌شوند و سه رشته دیگر در مرحله استانی به پایان می‌رسد.

گلباغی یادآور شد: سن تمامی شرکت کنندگان غیر از رشته ی تصحیح قرائت حمد و سوره و اذکار نماز باید بین ۱۸ تا ۳۰ سال باشد و برگزاری مرحله استانی ویژه خواهران در رشته های حفظ کل و قرائت قرآن کریم )تحقیق) در رده سنی بالای ۱۸ سال الزامی است.

گلباغی خاطر نشان کرد: برگزیدگان مرحله استانی این دوره از مسابقات به مرحله کشوری جشنواره که همزمان با ۱۴ آذر سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود، اعزام می‌شوند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 6 =