تیم فوتبال تیکانتپه ، خوش سابقه و بی حامی

شناسهٔ خبر: 35CD57F9 -
مشکلات ورزش روستایی و عشایری و تیم خوش سابقه و بدون حامی فوتبال تیکانتپه همچنان پابرجاست.

به گزارش هاناخبر ،تیم فوتبال روستای تیکانتپه بوکان در سال 1374 به همت جوانان ورزشکار این روستا تشکیل شد. در سال 1376 در اولین دوره رسمی مسابقات جام نوروزی موسوم به جام روستایی در میدان فوتبال روستای حصار با عنوان شاهین تیکانتپه با یک تیم یک دست و مقتدر و با سرمربیگری چهره نامی فوتبال بوکان آقای اسعد کریمی حضور یافت و قهرمان این دوره از مسابقات شد.
نتیجه  و خروجی این قهرمانی دعوت از پنج نفر از اعضای تیم آقایان حسن پرزیوند، فاروق قادرنژاد، حسین مام احمدی، سلیمان امینی و ابراهیم معروفی به تیم منتخب شهرستان بوکان بود.
این تیم که همیشه سر پا و سرزنده باقی مانده، با حضور در مسابقات و لیگهای مختلف استانی، شهرستانی و روستایی توانسته 4 بار قهرمانی جام نوروزی، دو بار نایب قهرمانی در جام نوروزی، 3 بار مقام قهرمانی دسته اول بوکان و دو بار مقام قهرمانی دسته دوم بوکان را در کارنامه درخشان خود دارد.
هر چند این تیم به اذعان مسئولین برگزاری مسابقات همیشه جزو تیم های با اخلاق، حرفه ای بوده ، اما بی حامی مانده است و تا کنون فقط از طریق کمک های مردمی توانسته به حیات خود ادامه دهد و قطعاً اگر حامی و اسپانسر مناسب داشته باشد، می تواند افتخاری برای شهرستان بوکان و استان باشد.
اسعد پرزیوند از سال 1392 مسئولیت سرمربیگری این تیم را به عهده دارد و بیش از 80 درصد هزینه های تیم را خود تقبل نموده است و حدود20 درصد هم توسط دهیاری تیکانتپه تأمین و پرداخت می گردد.


در مدت حضور اسعد پرزیوند به عنوان سرمربی این تیم، در سال 95 در بین 70 تیم مناطق شهری و روستایی با عنوان تیم منتخب تیکانتپه و ساریقمیش بهی مقام قهرمانی را کسب کرده و در همان سال در مسابقات دسته اول قهرمان شد.
تیم در سال جاری با تلاشهای خستگی ناپذیر اسعد پرزیوند و چهره شاخص و کاپیتان تیم مهندس حسن پرزیوند تمرینات زیاد و فشرده خود را آغاز کرد که متشکل از بازیکنان شاخص روستای تیکانتپه و منطقه فیض اله بیگی بود، در مسابقات دسته اول بوکان شرکت کرد.


در جمع کل بازیهای بدون باخت و مساوی به فینال مسابقات راه یافت و در بازی فینال مقابل تیم خوب و یکدست داشبند با نتیجه دو بر صفر شکست داد و به مقام قهرمانی دست یافت.
در این سری از مسابقات تیم با به ثمر رساندن 20 گل و دو گل خورده بار دیگر اقتدار تیم تیکانتپه به اثبات رسید.
از روستای تیکانتپه آقایان حسن پرزیوند، حسن احمدی، سلیمان خداکرمی، سلیمان معروفی و سلیمان هنرپرور و بازیکن شاخص و فنی جمال هنرپرور حضور داشتند و آقایان مظهر خالقی، قادرمحمودی، کامل صوفی احمدی، طاهر شرفی و آوات دست بس از مناطق فیض اله بیگی تیم را همراهی می کردند.


جمعی از بازیکنان خوب و  پیشکسوت که همیشه تیم را همراهی کرده اند می توان به آقایان کاوه عثمانی به عنوان دروازه بان، صلاح کدرون، یاسین امین پور ، فرزاد علیزاده، آزاد عزیزی و مسعود برنا اشاره کرد.          

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =