برپایی پانزدهمین نمایشگاه ملی عکس مدرسه طبیعت در سنندج

شناسهٔ خبر: 440AA19B -
پانزدهمین نمایشگاه ملی عکس مدرسه طبیعت با مجموعه آثار عکاس و تسهیلگر مدارس طبیعت ایران در نگارخانه سوره سنندج برپا شد و تا ۲۹ مهرماه پذیرای بازدید علاقه‌مندان است.

به گزارش هاناخبر ،

عکاس و تسهیل گر نمایشگاه مدارس طبیعت ایران شامگاه پنج شنبه در حاشیه افتتاح پانزدهمین دوره این نمایشگاه در پردیس سینمایی بهمن سنندج در جمع خبرنگاران استان در سنندج گفت: این نمایشگاه قرار است در راستای ترویج و تبلیغ ایده مدرسه طبیعت در ۳۱ استان کشور دایر شود.

پوریا قلیچ خانی اظهارداشت: این نمایشگاه تاکنون در استان های مختلف کشور از جمله تهران، مازندران، ارومیه، اصفهان و اراک دایر شده و هم اکنون نیز کردستان به مدت سه روز پانزدهمین استان میزبان این نمایشگاه است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه ها حاصل سه سال عکاسی از مدارس طبیعت استان های مختلف کشور است و تا پایان سال ۹۷ تمام استان های کشور را زیر پوشش قرار می دهیم.

این عکاس و تسهیلگر مدارس طبیعت ایران افزود: بدلیل استقبال گسترده مردم استان مازندران از مدارس طبیعت قرار است که شانزدهمین نمایشگاه نیز در قائمشهر استان مازندران دایر شود.

وی با اشاره به اینکه مدارس طبیعت نقطه صفر مرزی بین دنیای مدرن و طبیعت است، بیان کرد: این مدارس  مکانی است که در آن دیوار بین انسان مدرن و طبیعت برداشته شده است و کودک می تواند بدون جهت دهی و زور و اجبار کودکی کرده و به بازی بپردازد.

قلیچ خانی اضافه کرد: مدارس طبیعت کودکان سه تا ۱۲ سال را تحت پوشش قرار می دهد و معلم، اموزگار و مربی ندارند و طبیعت معلم دانش اموزان این مدارس است و افرادی به عنوان تسهیل گر و به صورت کاملا نامحسوس دانش آموزان را نظارت می کنند.

گفتنی است، برپایی این نمایشگاه با همکاری دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاطت محیط زیست  کشور اغاز شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =