توضیحات وزارت علوم به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در دانشگاه ارومیه

شناسهٔ خبر: 44849BF6 -
معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در دانشگاه ارومیه تاکید کرد؛ در این دانشگاه برای پذیرش دانشجوی دوره دکتری اشتباهی رخ داده که با همکاری سازمان سنجش و مدیریت دانشگاه ارومیه این مسئله در دست بررسی است.

به گزارش هاناخبر ،مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره پذیرش غیرمجاز دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه ارومیه گفت: در این دانشگاه اشتباهی رخ داده که در دست بررسی است.

او با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید آغاز شده و این موضوع به جد در حال پیگیری است،‌ گفت: تصور بنده این است که با هماهنگی یک اشتباه درون دانشگاه صورت گرفته است که با همکاری سازمان سنجش آموزش و همراهی مدیریت دانشگاه این موضوع حل می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: تخلفی انجام نشده و اشتباه رخ داده که با پیگیری‌های وزارت علوم،‌ سازمان سنجش و دانشگاه ارومیه به زودی مرتفع خواهد شد.

پس از برگزاری فرایند مصاحبه و ارزیابی صلاحیت علمی داوطلبان ورود به مقطع دکترا در دانشگاه ارومیه، به رغم اینکه این دانشگاه ظرفیت پذیرش 409 دانشجوی دکتری را داشت، اما تنها 255 تن صلاحیت و استانداردهای لازم این دانشگاه را داشتند و بر اساس قوانین مرسوم، باید 154 صندلی این دانشگاه در سال تحصیلی جاری خالی می‌ماند، در حالی که این گونه نشد و در کمال تعجب، اسامی 409 نفر به عنوان پذیرفته شدگان مقطع دکترا در این دانشگاه در سال 96 معرفی شد.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 7 =