معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان:

520 هزار زائر راهیان نور به کردستان سفر می‌کنند

شناسهٔ خبر: 4907DC34 -
معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته 520 هزار زائر راهیان نور از یادمان‌ها و مناطق جنگی کردستان در سال‌جاری بازدید می‌کنند.

به گزارش هاناخبر ،

جمشید آزادی‌پور در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور کردستان که ظهر امروز در سالن شهدای گمنام استانداری در سنندج برگزار شد، با اشاره به مشکلات زیرساختی در بحث راهیان نور در استان اظهار کرد: کردستان از جمله استان‌هایی است که بیشترین مجاهدت و ایثارگری‌ها را در دوران جنگ تحمیلی متحمل شده است، اما در معرفی ایثارگری‌های آن به درستی عمل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: نبود زیرساخت‌های مناسب در بحث اردوهای راهیان نور موجب شده نتوانیم انگونه که جایگاه استان است به بحث جذب راهیان نور اقدام کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان وجود زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای و غیره و همچین امکانات خدماتی در یادمان‌ها و محل اسکان برای راهیان نور را ضروری دانست و گفت: مشکلات زیرساختی که در بحث یادمان‌ها و زائرسراها داریم موجب شده که استان‌هایی که زائرانشان را به استان ما می‌آورند در دوره‌های بعدی اردوهایشان را به سمت استان‌هایی که دارای امکانات هستند، سوق دهند.

آزادی‌پور از ورود و میزبانی بیش از 329 هزار زائر راهیان نور در استان در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: برنامه امسال استان میزبانی از 520 هزار نفر از مهمانان شهدا است که امیدواریم با تامین و بسیح همه امکانات بتوانیم خدمات شایسته‌ای به این عزیزان داشته باشیم.

وی به موقعیت و شرایط کنونی برخی از یادمان‌های شهدا در سطح استان به ویژه شهر سنندج اشاره و تصریح کرد: در سنندج در بنیاد حفظ آثار تقریبا مشکل جدی نداریم تنها مشکل در این یادمان در زمینه تامین آب و برق است که قول‌هایی مبنی بر حل آن داده شده اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه در اسکان و خدمات‌رسانی به زائران راهیان نور در شهید بروجردی سنندج مشکلی نداریم، عنوان کرد: زائرسرایی در این مکان توسط خود سپاه استان ایجاد شده که دارای امکانات خوبی است.

آزادی‌پور خاطرنشان کرد: از هفتم مرحله اول اعزام دانش‌آموزی به راهیان نور آغاز شده و قرار است د 8 هزار دانش‌آموز در این دوره از مناطق عملیاتی بانه و مربوان بازدید کنند و البته یک شب هم در سنندج حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: برخی از برنامه‌ها مانند مسابقات تیراندازی و ورزشی وغیره موجب ایجاد اشتیاق بسیار خوبی در دانش‌آموزان برای حضور در اردوهای راهیان نور مریوان شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه در بحث فضاسازی بین جاده‌ای در استان اقدام چندانی صورت نگرفته است خطاب به استاندار، گفت: علی‌رغم دستورات جنابعلی هیچ کدام از دستگاه‌ها و بخش‌ها اقدام به نسب حتی یک بنر در مورد راهیان نور ر مسیر جاده‌ها و شهرها نکرده‌اند.

آزادی‌پور تصریح کرد: پوشش خبری مناسب و امداد جاده‌ای و مناسب‌سازی راه‌های دسترسی از نیازهایی است که باید به صورت ویژه در استان مورد توجه قرار بگیرد و تمهیدات لازم در مورد آنها انجام شود.

وی با بیان اینکه ما در بحث هزینه‌های اعزام بسیج دانش‌آموزی مشکل داریم، اظهار داشت: این مشکل تامین هزینه در بحث اعزام اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی را خود آموزش و پرورش نیز دارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 7 =