برگزاری پنجمین جشنواره انگور در ارومیه

شناسهٔ خبر: 5673C441 -
اولین روز پنجمین جشنواره انگوربا اجرای جشن های مختلف فرهنگی با طعم انگور و نشان دادن آیین و رسوم مردمان آذربایجان برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ،

 پنجمین جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست با اجرای برنامه های متنوعی فرهنگی با حضور شهروندان و  گردشگران ا ز سرا سر ایران  آغاز به کار کرد جشنواره ی  که اولین روزآغاز آن با وزش باد شدیدی همراه شد باد شدیدی که منجر به لغو مراسم فتتاحیه و موکول شدن آن  آن به روز دیگر شد.
در نخستین روز از برگزاری پنجمین جشنواره انگور بادبادک ها به پرواز درآمدند که  هدف از اجرای جشنواره پرواز بادبادک ایجاد شور و نشاط اجتماعی وحمایت ازدریاچه ارومیه بود و ازشرکت کنندگان درخواست شد بادبادکها را با طرح هایی  درحمایت از دریاچه نیلگون ارومیه به پرواز درآورند.
جنگ شاد انگور در اولین روز برگزاری جشنوار انگور با حضور خیل کثیر شهروندان و گردشگران  برگزار  شد، این جنگ  با اجرای مسابقات ، تئاترمحلی  و آواز خوانی با حضور هنرمندان بومی برگزار شد و در پایان این جنگ از خانواده معظم شهدا با هدف زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان گرانقدرتجلیل شد.
فضای شبانه محوطه چی چست  با آواز کنسرت خواننده محبوب ایرانی میثم ابراهیمی دلنوازتر شد و جوانان با شورو نشاط وصف ناپذیری گوش به نوای اهنگ پاپ دادند.
پنجمین جشنوار  انگور با  بازدید های مسئولان و مقامات تداوم یافت  و وزیر سابق آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و هیات همراهی از کشور ترکیه از محوطه برگزاری جشن بازدید کردند و همچنین شهردارارومیه نیز از روند اولین روزبرگزری جشنوار انگور بازدید کرد .
اولین روز از پنجمین جشنواره انگور با اجرای مراسم دوشاپزان ، آیین پخت بادرشبو، رب خانگی  و غذای قیقاناخ ازشیره انگور با حضور شهروندان وگردشگران به کار خود پایان داد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =