انتخاب اثر نویسنده بوکانی به عنوان کتاب برتر پانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه

شناسهٔ خبر: 5934BFA6 -
کتاب «کارآفرینی و اشتغال» اثر دکتر حسن عبدی به عنوان کتاب برترپانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه انتخاب شد.

به گزارش هاناخبر ،کتاب «کارآفرینی و اشتغال» تالیف دکتر حسن عبدی رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان بوکان به عنوان کتاب برتر در پانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه در سالن فرهنگ مجتمع فرهنگی ارومیه برگزار شد.

این برنامه با سخنرانی مولف در مورد کارآفرینی و اهمیت آن در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شروع و با تقدیر از مولف توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی به پایان رسید.

حسن عبدی در این سخنرانی اظهار داشت: خروج سیستم دانشگاه‌ها از کارمند‌پروری به تربیت کارآفرینان خلاق تنها چاره‌ برای بهبود اقتصاد است.

وی با بیان اینکه در آذربایجان غربی موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه و مشکل کم‌آبی وجود دارد و کشاورزی در استان نیز بیشترین مصرف آب را دارد بنابراین باید بحث ارتقاء تکنولوژی و ایجاد نوآوری را به طور جدی مورد بررسی قرار دهیم.

نویسنده کتاب «کارآفرینی و اشتغال» تصریح کرد: در این کتاب از کارآفرینان برتر بوکان مصاحبه‌هایی انجام شده تا به همه دانشجویان و دانش‌آموزان نشان دهیم که اکثر این کارآفرینان با سرمایه کم و در فضایی محدود فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و با خلاقیت‌های خود توانسته‌اند به یک کارآفرین نمونه تبدیل شوند.

وی افزود: آذربایجان غربی در زمینه کشاورزی برای بهبود اقتصاد نیاز به تغییر دارد چرا که 92 درصد آب در استان در بخش کشاورزی استفاده می‌شود این در حالی است که تنها هشت دهم درصد آن صرف صنعت می‌شود باید به سمت صنعت حرکت کنیم و از پتانسیل‌های استان نهایت استفاده را ببریم طوری که در قرآن نیز اشاره شده که خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه از درون باورها و اندیشه‌ها تغییر کند که اگر چنین باشد مطمئن باشیم فرزندان به سمت کارآفرینی سوق می‌یابد.

 پانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه از تاریخ 28 شهریور با حضور ناشرین برتر کشوری و استانی در محل نمایشگاه‌های دائمی اداره‌کل ارشاد واقع در چهارراه آپادانا در حال برگزاری است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =